Rize'de iki üniversitesi öğrencisini silahla yaralayan zanlı çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Rize´nin Derepazarı İlçesi Yanıktaş Köyü Balıkçı Barınağı´nda arkadaşları ile alkol alıp eğlenen bir grup Rize Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Meslek Yüksek Okulu hazırlık sınıfı öğrencileri ile olay yerinde evi bulunan Abdullah Avcı (26) arasında dün akşam tartışma yaşanmıştı. Tartışma kavgaya dönüşünce Abdullah Avcı belinden çıkarttığı silahını ateşleyerek Sahil Yuşa Danış (20) ve Mehmet Adaş´ı (21) yaralamıştı. Olay sonrası Abdullah Avcı, Derepazarı İlçe Jandarma Karakolu´na giderek teslim olmuştu. Avcı, öğle saatlerinde Rize Adliyesi´ne çıkartılarak savcılık ifadesinin ardından çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Kalkandere L Tipi Cezaevi´ne gönderildi.
Avcı´nın verdiği ifadesinde, gençlerin seslerinden rahatsız olduğunu, uyarmak için yanlarına gittiğinde ise gençler tarafından saldırıya uğradığını ve bu nedenle kendini savunduğunu söylediği öğrenildi. Olayda yaralanan Sahil Yuşa Danış´ın (20) tedavisi Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde, Mehmet Adaş´ın (21) tedavisi ise Trabzon Numune Hastanesi´nde devam ediyor. Her iki öğrencinin de hayati tehlikelerinin sürdüğü bildirildi.