+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Türk, Kürt, Laz demeden...

 1. #1
  Super Moderator
  Üyelik tarihi
  19 Nisan 2011
  Mesajlar
  1.725

  Türk, Kürt, Laz demeden...  Başbakan Erdoğan, "Yaradılanı yaradandan ötürü sevdik ama birileri sabah namazında imam öldürenlerle beraber oldular" dedi.

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Biz inkar edenlerle, sırtını dönenlerle, ihmal edenlerle olmadık. Doğu, batı, kuzey, güney, Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Abhaz, Boşnak, Roman demeden yaradılanı yaradandan ötürü sevdik ama birileri sabah namazında imam öldürenlerle beraber oldular. Birileri döşedikleri mayınlarla Batman'da kendi arkadaşlarının canına kıydılar'' dedi.

  Erdoğan, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Batmanlıların bundan sonra hizmet siyasetine yönelerek, eser siyasetine oy vereceğini, istismar siyasetine oy vermeyeceğini söyledi.

  On yıllar boyunca devam eden yasakları AK Parti'nin kaldırdığını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

  '''Demokrasi ve özgürlük' diyerek bundan başka ağızlarında hiçbir kelime olmayanlar benim vatandaşımın kapısına geliyorlar. Onlara sorun 'Bizim özgürlük noktasında, demokrasi noktasında sıkıntımız nedir?' Oyumuzu kullanmaksa kullanıyoruz, öyle mi, demokrasi bu. Özgürlükse, bizim geldiğimiz zaman olağanüstü hal vardı. Bunu kim kaldırdı, Çekiç Gücü kim kaldırdı. Kendi dilinde kurslar açılması talepleri vardı.

  Bu kursları kim açtırdı. Şuanda üniversitelerde Kürtçe bölümler açıldı mı? Hangi parti açtırdı. Affedersiniz 'bağımsız aday' diye karşınıza gelenlerin bunları yapmaya güçler yeter mi? Ama bunların tek şeyi var, istismar siyaseti. Bunların tek şeyi var parlamentoda bağırmak, çağırmak, gerilim üretmek ve terör örgütüne sırtlarını dayamak suretiyle buradan oy devşirmek. İşte Hakkari'de dükkanları kapattırıyorlar, Şırnak'ta dükkanları kapattırıyorlar. E ne oldu bugün dükkanları kapattırmalarına rağmen benim Şırnaklı Kürt vatandaşlarım hiçbir şey dinlemedi ve meydanları gümbür gümbür doldurdu. Mesele bu.

  Korkuyla, tehditle özgürlük savaşı olmaz. Korkuyla tehditle demokrasi gelmez. Demokrasi açarsanız yolları, herkesi kendi iradesine bırakırsınız, sandıklarda iradesiyle oyunu kullanır, demokrasi budur. Sevgili kardeşlerim biz geldiğimiz bu ülkede Kürt kardeşlerime karşı ret var mıydı, vardı, inkar var mıydı vardı, asimilasyon var mıydı, vardı. Peki AK Parti iktidarında bunlar var mı? Bunların hepsi evvelallah gitti. Artık benim Kürt kardeşlerimin sorunları var. Bu sorunların çözümü de AK Parti.

  İnkar politikalarına, ret politikalarına, asimilasyona biz son verdik. Biz şiddete teslim olmadık. Biz şiddet politikalarına teslim olmadık. Biz inkar edenlerle, sırtını dönenlerle, ihmal edenlerle olmadık. Doğu, batı, kuzey, güney, Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Abhaz, Boşnak, Roman demeden yaradılanı yaradandan ötürü sevdik ama birileri sabah namazında imam öldürenlerle beraber oldular. Birileri döşedikleri mayınlarla Batman'da kendi arkadaşlarının canına kıydılar. Yaptılar mı bunları, yaptılar.''

  -''KANDAN, GÖZYAŞINDAN, YOKSULLUĞU İSTİSMAR EDEN ZİHNİYETİ ARTIK SORGULAMANI İSTİYORUM''
  Erdoğan, AK Parti'nin kuruluşu sırasında parti programını hazırlarken, inkar politikalarını ellerinin tersiyle ittiklerini, 2005 yılında ''Kürt sorunu bizim sorunumuzdur'' dediğini hatırlatarak, yetkiyi aldıktan sonra çok hızlı ve çok güçlü bir şekilde çözüm için mücadele verdiklerini söyledi.

  ''Hamdolsun bunu tamamıyla çözdük. Şimdi ne var. şimdi benim Kürt kardeşlerimin sorunları var. Bunlar evreydi. Bu evreler artık istediğimiz istikamette gelişiyor'' diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

  ''İşte bu neydi retti, inkardı, asimilasyondu. Biz bunları ayaklarımızın altına aldık. Bakın birileri 'bala üşüşen sinekler' gibi benim ifadelerimi çarpıtarak, yanlış aktararak, yanlış yorumlayarak, bir kez daha Kürt kardeşlerimin sorunları ve acılar üzerinden istismar üretmeye başladılar. Biz geri adım atmayız, biz yarım saat içerisinde u dönüşü yapanlardan, şimdi artık değiştirdim adam u dönüşü yapmıyor s yapıyor. Doğuda söylediğini batıda inkar edenlerden, yatsıya varmadan mumu sönenlerden asla olmadık. Biz diline göre farklı konuşanlardan değiliz. Biz nabza göre şerbet verenlerden olmadık.

  Bizim siyasetimiz ilke siyaseti, hizmet siyaseti. Hizmet ve eser siyasetiyle yarışmayanlar istismardan güç olarak o da yetmeyince hep birlikte ittifak ederek, cephe kardeşliği oluşturarak ayakta kalmaya çalışıyorlar. Bu bölgede yapılan hastanelere, okullara, havaalanlarına, üniversitelere ve yollara tahammül edemeyenler, şiddet, terör, baskı, kepenk kapattırma yoluyla ayakta kalma mücadelesi veriyorlar. Batmanlı kardeşim şiddet yoluyla esir almaya çalışanları görmeni istiyorum. Sana zorla kepenk kapattıranların oyununu bozmanı istiyorum. Kandan, gözyaşından, yoksulluğu istismar eden zihniyeti artık sorgulamanı istiyorum.''

  Gelmeden önce sizlere Batmanlı kardeşlerime bazı şeyler söylemişler. (Sayın Recep Tayyip Erdoğan Batman toplu mezarlardan geçilmiyor gerçeklerle yüzleşmeye mi geliyorsun) diyorlar. Bunu diyenlerin kim olduğunu anlıyorsunuz değil mi? Açık söylüyorum BDP. AK Parti faili meçhulleri ilk defa gün yüzüne çıkaran iktidar olmuştur. AK Parti iktidarı döneminde kimse bir tane faili meçhul gösteremez. Bu kadar açık konuşuyorum.

  (Güvenlik güçlerinin katlettiği gençlerin ailesine baş sağlığına mı geliyorsun?) diyenlere ben sesleniyorum; benim güvenlik güçlerim bu ülkede terör estirenlerle mücadeleden başka kimsenin asla canına kıymamıştır. Ama kusura bakmasınlar açık ve net söylüyorum; terör estirmek suretiyle ellerinde bombalarla, işte buyurun yine yol güzergahımıza 30 kiloyu aşkın patlayıcı koymak suretiyle, mayın döşeyenlerle güvenlik güçleri mücadele etmeyecek mi?

  Soruyorum sizlere değerli kardeşlerim; (perişan olan esnafa geçmiş olsun demeye mi geliyorsun? diyor. Benim esnafım şu anda hiç de onların dediği gibi perişan değil. Tam aksine şuan esnaf sayısında artış var. Değerli kardeşlerim bakınız çok daha enteresan. (Kürt halkına durmak yok eziyete devam etmeye mi geliyorsun?) diyor.

  Elinize dilinize dursun be. Bu bölgeler, iller, şu parti iktidarında gördüğünü ne zaman gördü. Ne zaman gördü. Köyüne, mezrasına kadar yolunu suyunu getiren AK Parti iktidarı değil mi değerli kardeşlerim. Okulundan, hastanelerine varıncaya kadar üniversitesine varıncaya kadar, yavrularımıza ücretsiz kitaba varıncaya kadar, kurslara varıncaya kadar bunu yapan AK Parti iktidarı değil mi? Bitmedi. (Pamuk, tütün, buğday üretilemiyor çiftçinin tarlasına bakmaya mı geliyorsun) diyorlar. Elinize dilinize dursun.''


 2. #2
  Super Moderator
  Üyelik tarihi
  19 Nisan 2011
  Mesajlar
  1.725
  ''CHP, HAKKARİ'DE TERÖR ÖRGÜTÜ TARAFINDAN KUCAKLANDI. AK PARTİ MİTİNG YAPACAĞI ZAMAN ZORBALIKLA KEPENK KAPATTIRDI. TEHDİTLE İNSANLARIN AÇILIŞLARA MİTİNGLERE GİTMESİ ENGELLENİYOR
  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''CHP, Hakkari'de terör örgütü tarafından kucaklandı. AK Parti miting yapacağı zaman zorbalıkla kepenk kapattırdı. Tehditle insanların açılışlara, mitinglere gitmesi engelleniyor. Ama CHP, BDP'lilerin boy gösterdiği meydanda miting yapıyor. Allah aşkına nedir bu muhabbet ya. Samimiyet nedir, bunun hikmeti nedir? Acaba neyin dayanışması içindesiniz. Hangi senaryonun peşindesiniz'' dedi.


  Erdoğan, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bilbordlara yazılan yazılara değinerek; ''milletvekillerine, kadınlara, çocuklara gaz bombasından bahsediyor. Önce milletvekilleri görevlerinin ne olduğunu öğrensin. BDP'li milletvekilleri bu tür eylemler üzerinden ayakta kalmaya çalışıyor. Sayın milletvekilleri sizin göreviniz buralarda halkı tahrik etmek değil, parlamentoda bunları konuşmaktır. Bugüne kadar bir projeleri yok, sevgili kardeşlerim Allah aşkına'' diye konuştu.

  ''Açık yüreklilikle, samimiyetle, sorunların üzerine giderken, sorunlar çözülmesin diye şiddeti devreye sokanları artık sorgulamanızı istiyorum'' diyen Erdoğan, dün Hakkari'de olanlara değinerek, Kürt meselesinin mimarının CHP olduğunu, CHP'nin Kürt kimliğini, dilini, tarihi boyunca inkar ettiğini, şimdi de Hakkari'de BDP ile el ele verdiklerini, kucaklaştıklarını ve BDP'nin oy tabanına Sayın Kılıçdaroğlu'nun hitap ettiğini dedi.

  Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  ''Meydanda olanlar CHP'ye oy verecek olanlar değil ha, BDP'ye oy verenlerdi. Sayın Kılıçdaroğlu da kendi kendini aldatıyor. Şimdi şurada tamamıyla bu bölgeye ve benim Kürt kardeşlerime sürekli bu oyunu oynayanlar burada yine oyunu oynamaya devam ediyor. Değerli kardeşlerim bu bölgede Kürt kardeşlerime 1940 yıllardan bu yana bu oyunu oynayan CHP zihniyeti yine aynı şekilde yola devam ediyor.

  CHP Hakkari'de terör örgütü tarafından kucaklandı. AK Parti miting yapacağı zaman zorbalıkla kepenk kapattırdı. Tehditle insanların açılışlara mitinglere gitmesi engelleniyor. Ama CHP, BDP'lilerin boy gösterdiği meydanda miting yapıyor. Allah aşkına nedir bu muhabbet ya. Samimiyet nedir. Bunun hikmeti nedir. Acaba neyin dayanışması içindesiniz.

  Hangi senaryonun peşindesiniz. Sevgili Batmanlı hemşehrilerim Türkiye'yi o eski günlere döndürmek istiyorlar. Tıpkı 12 Eylülde olduğu gibi bugün bir kez daha yan yana geldiler. Kafa kafaya verdiler. Kurulan tezgahı çok iyi görmenizi istiyorum. CHP'li, MHP'li, BDP'li, ergenekonu ve terör örgütünü tıpkı 12 Eylül halk oylamasında olduğu gibi aynı hizaya getirdiler.

  Allah aşkına hak mücadelesi verdiğini iddia eden BDP'ye soruyorum; İnsanların mitinge gelmesini neden engelliyorsun? İnsanların gerçekleri görmesinden neden rahatsız oluyorsunuz. İnsanların, esnafın kepenklerini neden kapattırıyorsun? Bu ekonomik özgürlük değil mi? İnsanları AK Parti mitingine gelmesine zorbalıkla engelleyip neden gidip CHP'nin mitingini destekliyorsunuz. Halkın iradesine neden ipotek koyuyorsunuz? Benim sadece ekmek peşinde olan esnaf kardeşime zorla kepenklerini kapattırıyorsun. Bu nasıl demokrasi, özgürlük, hak mücadelesidir?''

  Erdoğan, 12 Haziran'ın çetelerle mücadele açısından, yeni bir anayasa için çok önemli olduğunu, 12 Haziran'dan sonra temel hak ve özgürlükler için yeni bir dönemin başlayacağını, seçime 18 gün kaldığını ifade ederek, ''Kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Beyler inanın hanımların sesi sizden çok daha gür çıkıyor. Bayrakları sizden daha fazla sallıyorlar'' dedi.

  12 Haziranda, temel hak ve özgürlüklerin daha çok egemen olduğu sivil katılımcı bir anayasayı milletle beraber hazırlayacaklarını ve herkesin ''benim istediğim anayasa'' diyeceğini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

  ''Bu mücadelede yanımızda mısınız? Bu oyunu beraber bozacak mıyız? Bu tezgahı altüst edecek miyiz? İstikrar sözü istikrar sözü Batman. Türkiye hazır. Maşallah bu iş bitmiştir. Batmanlı kardeşlerim 12 haziranda bir kez daha tarihi karar vereceksiniz. Hizmet siyasetiyle çete siyaseti arasında bir tercihte bulunacaksınız. 12 haziranda siyaset mühendislerine bir tokat daha vurma fırsatı elde edeceksiniz.

  Bu kirli ittifakları, bu kirli tezgahı bozacak yegane güç evvelallah sizsiniz. Demokrasi ve özgürlüğü bilboardalarda göstermekten başka özelliği olmayanlara sandıkta gereken cevabı siz vereceksiniz. Onların demokrasi özgürlüğü anlayışı sadece bilboardlardadır.''

  Erdoğan, 12 Eylül akşamı, sivil, demokratik, özgürlükçü ve katılımcı anayasayı milletin yapacağı sözünü verdiklerini, yeni bir anayasadan milletin yapacağı bir anayasadan korkanların, ürkenlerin şimdi ittifak halinde AK Parti'nin karşısına dizildiklerini ve milletin bu oyunu bozacağını belirterek, ''Benim Batmanlı kardeşim bu oyunu bozar. Batmanlı kardeşim 12 haziranda sandığa gider, hizmet siyasetine, yeni bir anayasaya oyunu verir'' dedi.

  -''ENFLASYON VE FAİZ ÇOK KÜÇÜK ORANLARA İNDİ''-

  8 buçuk yıl boyunca her alanda, güvenlik sorunlarına arayışlar bularak çözümler ürettiklerini, çözülemez denilen birçok sorunun üstesinden geldiklerini, bundan sonra da bu sorunları çözmeye devam edeceklerini anlatan Erdoğan, inkar politikalarına son verdiklerini, tüm engellemelere rağmen millete hizmet üretmekten asla vazgeçmediklerini, geri dönmediklerini söyledi.


  Erdoğan, 12 Hazirandan itibaren çok daha büyük projelerle artık ustalık dönemine başlayacaklarını, çıraklık ve kalfalık döneminin geride kaldığını, Türkiye'yi 2023 hedefine ulaştırmak için 12 haziranda bir kez daha kolları sıvayacaklarını, 8 buçuk yıl boyunca yolsuzlukla mücadele ettiklerini ve başarılı olduklarını, yoksullukla mücadele ettiklerini, yasaklarla mücadele ettiklerini ve büyük oranda başarılı olduklarını belirtti.

  Milletin ekmeğine musallat olan enflasyon ve faizi çok küçük oranlara indirdiklerini, enflasyonu yüzde 30'dan 4'e, faizi yüzde 63'ten yüzde 7-8'e indirdiklerini, bu paraların da vatandaşın cebinde kaldığını söyleyen Erdoğan, şöyle dedi:

  ''Bundan sonra da inşallah uzun süre böyle devam edecek. İmkanlar artıkça emeklilerimizin şartlarını iyileştirdik. İşte Maliye Bakanı Batman'da. Para babası burada. Fakat bunu 4'te 4 yapmamız lazım. Batman'da 4'te 4'e var mıyız. Onun için çok çalışacağız. Kapı kapı dolaşacağız. Durmak yok yola devam. İşte tarımda, Cumhuriyet tarihimizin en büyük yatırımlarını ve desteklerini gerçekleştirdik. Aynı şekilde yola devam edeceğiz.

  Sulama, enerji, altyapı, ulaştırma yatırımlarımız sürecek. Eğitim, sağlık, adalet emniyet yatırımlarımız çok daha iyi standartlara ulaşacak. Bölünmüş yollar yine devam edecek. 780 bin kilometrekaredeki vatan topraklarında hep aynı gururu yaşayacağız. Engelli kardeşlerimiz, çocuklar, yaşlılar, gençler için hizmet üretmeye devam edeceğiz. Biz hizmet diyerek yola çıktık. Bundan sonra da aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz.

  Batman Havaalanı bizden önce ne haldeydi. Var mıydı öyle bir şey. Ama şimdi Türkiye'nin en modern havaalanlarından bir tanesidir. Ah benim kardeşlerim ah. AK Parti iktidarı Batman'ı ihmal etti mi? İşte Batman Üniversitesi'ni kim kurdu? AK Parti. TOKİ konutlarını Batman'da kimler inşa etti? Kentsel dönüşüm, değişim dedik. Bu adımları attık. Burası Ankara, burası Batman, ayrım, yok. Toplu konutta ayrım yok. Bizim kendimizi anlatmamıza gerek yok, eserlerimiz zaten kendini anlatıyor.

  Bu bağımsızlar, bu CHP neyle konuşuyor Allah aşkına neyle. Ne yaptılar bunlar. Belediyelerin yaptıklarını görüyorsunuz değil mi? Bu ara sokakların hallerini görüyorsunuz değil mi? Ana arterlere bakıp da bunu belediye yapıyor zannetmeyin ha. Biz yapıyoruz. Bu bölünmüş yolları. Dikkatli olun belediye değil, biz yapıyoruz. Yine yapacağız, yapmaya devam edeceğiz.''

  -OKULLARA BİLGİSAYAR DONANIMI VE AKILLI TAHTALAR-

  Erdoğan, eğitimde 8 buçuk yılda Batman'a bin 577 derslik yaptıklarını, 4 bin 17 bilgisayar gönderdiklerini, üniversite öğrencilerine daha önce verilen 45 lirayı 240 liraya çıkardıklarını, yurtlarda kalıyorsa 150 lira da beslenme yardımı verdiklerini belirterek, ''Şimdi yeni bir adım ve size bir müjde veriyorum. Bu Kılıçdaroğlu'nun hayal teknesi değil ha.


  Artık sınıflardan kara tahtayı kaldırıyoruz. Neyi getiriyoruz. Akıllı tahtayı getiriyoruz. Bu akıllı tahta bilgisayar donanımlı olacak. Çocuklarımızı da elektronik kitap dağıtacağız. Nasıl beğendin mi? Bunları zengin fakir ayrımı yapmaksızın ücretsiz vereceğiz. Bunun içinde bütün müfredat olacak. İşte buyrun bununla gir, bununla yaz. İnternet ağıyla dünyaya bağlı olacaksın.

  Ben ne düşünüyorum biliyor musun. Amerika'da Corcu, Edvardı, Almanya'da Hansı, onların çocukları bu imkanlara sahip oluyorlar da benim ülkemde benim Batmanımda Ahmet'in, Mehmet'in, Hasan'ın, Hüseyin'in, Ayşe, Fatma, Hatce'min çocukları niçin bu imkanlara sahip olmasın.'' dedi.


+ Konu Cevaplama Paneli

Benzer Konular

 1. İlk Türk helikopteri 'Arıkopter' geliyor
  By BySouL in forum Rize Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25 Mayıs 2011, 08:03
 2. İşte Türk malı Arıkopter
  By BySouL in forum Rize Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 24 Mayıs 2011, 21:56

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren RizeCity.Com Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. RizeCity.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler rizecity@gmail.com mail adresi ile iletişime geçildikten sonra en geç 3 (üç) Gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızdan incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve Avukatımız size dönüş yapacaktır.

53 Haber - Rize - rika, ri-ka, rize kapı - RizeCity Blog - Rize Resimleri