Rize Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü Osman Bahri Gülal, 2012–2013 eğitim döneminde açacakları kurslar için kayıtların başladığını söyledi.

Rize Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü Osman Bahri Gülal, 2012–2013 eğitim döneminde açacakları kurslar için kayıtların başladığını söyledi. Gülal, "Kurslarımızı sadece şehir merkezine değil tüm köylere ve mahallelere yayma çalışmalarımız var." dedi.

Bahri Gülal, gazetecilere yaptığı açıklamada, geride kalan yılda açtıkları kurslar ve bu kurslara katılımlar hakkında bilgiler verdi. Gülal, "Meslek edindirme, sosyo-kültüre ve öğrenci yetiştirme kurslarımız ile geçtiğimiz yıl toplamda 732 kurs ile hizmet verdik. Bu kurslarımıza 10 bine yakın kursiyer katıldı. Ayrıca açtığımız kurslar yanında çeşitli alanlarda seminerler ve paneller de düzenledik. Geride kalan yılda istediğimiz verimi aldık. Bu yıl da kurslarımıza katılımın yüksek olmasını bekliyoruz." dedi.

HEM'in 'Hayat Boyu Öğrenme' projesi kapsamında herkesi açtıkları kurslara davet ettiklerini ifade eden Gülal, "Evde boş oturmak yerine, dışarıda boş gezmek yerine vatandaşlarımızın bu kurslara katılmasını istiyoruz. Kurslarımız hafta sonları olacağı için çalışan kesimi de kurslarımıza davet ediyoruz. Bu yıl kurslarımızı sadece şehir merkezinde açmakla sınırlı tutmayıp tüm köylere ve mahallelere yayma çalışmalarımız var. Rize'deki tüm köy muhtarlarına konuyu ileterek düşüncelerimizi kendilerine anlattık. İnşallah en kısa zamanda kurslarımız eskiden olduğu gibi tekrar köylere kadar uzanacak." diye konuştu.

Rize HEM'in 2012–2013 eğitim yılında açacağı kurslardan bazıları ise şöyle: Giyim, modelistlik, plates, org, İngilizce, Arapça, Rusça, Osmanlıca, Kur'an-ı Kerim, cam süsleme, operatörlük, tezhip, tiyatro, diksiyon, aşçılık, resim, gitar, kuaförlük, iğne ve makine nakışları, Bağlama, web tasarım, arıcılık, avcılık, trikotaj, feretiko, ebru, bilgisayar işletmenliği, okuma-yazma, ev tekstili."