OKULUN TARİHÇESİ
Okulumuz devlet köylü işbirliği ile 1954 yılında yapımına başlanmış ve ilk olarak 1955-1956 öğretim yılında eğitim ve öğretime açılmış , 1997-1998 yılından itibaren sekiz yıllık kesintisiz eğitime geçilmiş ve halen sekiz yıllık İlköğretim Okulu olarak Eğitim ve Öğretime devam etmektedir. Okul binası tek katlı ve betonarme olarak inşa edilmiş; 1 müdür odası , 1 öğretmenler odası ve 5 sınıfı ihtiva ediyordu.Okul ilk olarak 1985-1986 eğitim-öğretim yılı içinde çatısı çöktüğü için onarım görmüş.Ayrıca 2000-2001 eğitim-öğretim yılı içinde okulumuzun 1. katının onarımına başlanmış ve aynı yıl içerisinde onarım bitmiştir. 2000 yılında yığma kat üzerine betonarme bir kat ilave edilmiş ve üzeri ahşap çatı ve kiremit ile kapatılmıştır.Aynı zamanda her iki katın zemini kalebodur ile döşenmiş ve pencereleri plastik doğrama ile yenilenmiştir. 2002 yılı nisan ayında da kalorifer tesisatı ve sistemi tamamlanarak okulumuz kaloriferli ısıtma sistemine kavuşmuştur.
OKULUN BiNA DURUMU:
Okul binası tek katlı ve 5 sınıflı olmak üzere yığma taş olarak inşa edilmiş , ahşap döşeme ve ahşap çatı ile üzeri kapatılmıştır.2002 yılında , kalorifer kazanı ve sistemi için okul arka tarafına 50 metre tek katlı bir betonarme yapı eklenerek kalorifer dairesi inşaatı tamamlanmış ve okulda kaloriferli ısıtma sistemine geçilmiştir.2004 yılında okulun eskiyen tuvaletleri iptal edilmiş ve 4 öğrenci 2 öğretmen tuvaleti ve lavabolarını içeren tek katlı yeni bir tuvalet inşaatı yapılmıştır.

FEN VE TEKNOLOJi LABORATUARI:
Okulumuzda , yeterli sayıda araç-gereci temin edilen Fen ve Teknoloji Laboratuarı bulunmaktadır.Deney malzemelerinin dışında 2 tepe göz, 1 bilgisayar ve projeksiyon cihazı mevcuttur.

BiLiSiM TEKNOLOJi SINIFI:
2006 yılı yaz tatili döneminde kalorifer dairesinin üstüne , inşaat malzemeleri ve teknik donanımı Milli eğitim müdürlüğümüzce temin edilen , işçiliği velilerimiz tarafında yapılan bir bilgisayar sınıfı yapılmış ve 2006/2007 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.Laboratuarda 1öğretmen bilgisayarı olmak üzere toplam 14 adet bilgisayar bulunmaktadır.Ayrıca ADSL bağlantılı internet ağı ile de donatılmış olan okulumuzda laboratuarlardakilerle birlikte toplam 18 adet bilgisayar bulunmaktadır.

ANASINIFI:
Okulumuz bünyesinde ilk olarak 2004 yılında anasınıfı hizmete açılmış olup sınıf yetersizliği sebebiyle köyümüz camisinin alt kısmında bulunan odalardan biri sınıf olarak düzenlenmiş ve anasınıfı olarak eğitim-öğretime devam edilmiştir.Ancak 2007/2008 eğitim yılında 2.sınıf öğrenci mevcudumuz 7’ye düştüğü için 2 ve 3 sınıflarda birleştirilmiş sınıf uygulamasına geçildi ve bu sebeple boşalan bir dersliğimize anasınıfı nakledilerek okul binası içine alınmıştır.