HEMŞİN KAYAMAKAMIMIZ SAYIN FARUK ERDEM' İN ÖZ GEÇMİŞİ


Aslen Trabzonlu olup, 1983 yılında Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2006 yılında Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu.
2007 yılında kazandığı İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavı sonrası Niğde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine başladı. Sırasıyla Nevşehir/Ürgüp Kaymakam Refikliği ve Gökçeada ile Çanakkale'de Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş görevlerinde bulundu. Akabinde 8 ay süreyle Ulukışla Kaymakam Vekili olarak çalıştı. Ankara’da 6 ay İngilizce eğitimi aldıktan sonra; bilgi, görgü, kültür artırmak ve yabancı dil eğitimi almak üzere İngiltere'de Essex Üniversitesi'nde çalışmalarda bulundu. Ayrıca bu süre zarfında Türkiye'nin Avrupa Birliği çalışmalarını yerinde takip etmek maksadıyla Brüksel ve Strazburg'ta incelemelerde bulundu. Yenilenebilir Enerji Kaynakları konusunda yaptığı tez çalışmasını Ulukışla ilçesinde uyguladı.
95. Dönem Kaymakamlık kursunu Üstün Başarılı derece ile bitirerek Hemşin Kaymakamlığına atandı. İyi derecede İngilizce bilmektedir.